Světový týden respektu k porodu v Hradci Králové

Datum / čas
19/05/2017 - 20/05/2017
Celý den

Místo konání
Zdraví NW Live

Anotace

Páteční program:

9:00 – 10:00 PRENATÁLNÍ KOMUNIKACE – Mgr. Lucie Podhrázská
Dušková

Dítě začíná zkoumat svou osobnost ještě dříve, než projde porodními cestami. Učení o životě tak začíná ještě před samotným narozením. Těhotenství je vzácná příležitost stát se vědomě pozornější sama k sobě, k dítěti a ke každému okamžiku života.
10:30 – 12:00 PŘIROZENÉ KOJENÍ – Míša Topinková

V přednášce se seznámíte s principy přirozeného kojení a dozvíte se co je důležité, abyste vy i vaše děťátko byly podpořeny v kojení.
13:00 – 14:30 POSVÁTNÉ ŠESTINEDĚLÍ – Radka Hromádková Jandíková

Šestinedělí je krásné, ale mnohdy velmi náročné období v životě ženy. Zrození matky. Péče o matku, dítě, novou rodinu. Baby blues, poporodní deprese. Podpora poporodní duly, zapomenuté tradice.
16:30 – 17:30 OCHUTNÁVKA TĚHOTENSKÉ JÓGY – Michaela Rýznarová

Cvičení jógy během těhotenství vás vede ke spojení s miminkem a se sebou samými. Přivede vás přímo k původnímu zdroji života a vy se dostanete do kontaktu s ženskou silou a moudrostí. K tělu je obzvláště jemná a laskavá. Představuje také velmi kvalitní přípravu na porod a narození miminka.

18:00 ZVUKOHRANÍ – Pavel Hak, muzikoterapeut

Intuitivní hraní, kdy relaxaci tvoří všichni zúčastnění společně. Na začátku si protáhneme tělo, poté vyjádříme své pocity kresbou či zvukem. Zvuk je vibrační energie, která na nás působí za všech okolností.

 

Sobotní program – začínáme v 10:00.

10:00 – 12:00 VĚDOMÝ POROD – Pavlína Marešová

Budeme si povídat o volbě místa porodu, porodním přání, zvládání kontrakcí při porodu, podpoře bondingu a samopřisátí.

13:00 – 14:30 PO PORODU ZPÁTKY DO ŽIVOTA – Mgr. Helena Mošnová

Jak zážitek porodu ovlivňuje ženské prožívání sexuality? Jak naše sexualita ovlivňuje způsob porodu? Co přináší porod do sexuálního života ženy? Jak může vědomá práce se sexuální energií pomoci rekonvalescenci a zpracování emocí po porodu?

15:00 – 17:00 TĚHOTENSTVÍ, POROD A ŠESTINEDĚLÍ Z POHLEDU PORODNÍ ASISTENTKY – Lucie Přikrylová

Dozvíte se, jak řešit nejčastejší potíže v těhotenství pomocí bylinek a životosprávy, jak se připravovat na přirozený porod, bonding a šestinedělí, význam placenty a jejího zpracování, jak zvládnout první dny po porodu, péče o maminku a miminko a praktické tipy, pomocí kterých žena může pomoci sobě i dítěte přírodními prostředky.

17:30 – 19:00 SETKÁNÍ A SDÍLENÍ ŽENY, JEŽ PORODILY V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ – Kristýna Vodrážková
Nechala jsem se vést intuicí a pocity svého těla a rodícího se miminka? Jaké silné okamžiky se mi po porodu doma zapsaly do těla a duše? Co tento zážitek pro mě jako ženu znamenal, co mne naučil a jak obohatil mě a mou rodinu. Volné povídání doma rodících žen nejen na zvolená témata, ale i třeba na setkání se s nepochopením rodiny či těch nám nejbližších.
Na co se ještě můžete těšit: výborné občerstvení, ducha oblažující fotky Klárky Kajdy Kitlerové, předváděčku plínek, šátků a nosítek, zdarma dulí poradenství.

Prosíme rezervace vstupenek na mail dula.lucie@seznam.cz
Vstupné: jednotlivé přednášky 120 Kč
celodenní vstupné 350 Kč
dvoudenní vstupné 600 Kč

 

Web události
http://www.laskyplnematerstvi.cz

Kontakt na organizátora
dula.lucie@seznam.cz

Kategorie

nahrávám mapu....