Porod pro ženu a miminko

Datum / čas
17/05/2018
16:30 - 18:00

Místo konání
Ostrov pro rodinu

Anotace

Motto: Přirozený porod je takový, který odráží způsob života rodiny, respektuje ho a neovlivňuje její život v budoucnosti. 

Porod je velké téma, často diskutované. Máme kolem sebe spousty knih, článků a teorií o tom, jak by měl vypadat. Od těch ryze medicínských, kontrolovaných v každém okamžiku pro „větší bezpečnost“, až po různé přístupy z kategorie práce na sobě, směřující k bezbolestnému, někdy orgasmickému porodu. Z mé zkušenosti vede toto množství někdy k nejistotě – co je pravda? Zvládnu porodit „správně“?

Pojďme spolu najít tu vaši cestu. Nenabízím univerzální postup, jediný správný způsob porodu. Nabízím doprovod a podporu při hledání toho, jak to chcete vy a vaše miminko.

Budeme se bavit o těchto tématech:

Užít si těhotenství

Musí porod bolet?

Žena a muž při porodu

Bezpečné místo a jak ho najít

Práce s bolestí

Těhotenství a porod z pohledu psychosomatiky

Důležitou součástí setkání jsou vaše dotazy, na které bude dost prostoru a nasměrují nás k tématům důležitým právě pro vás.

Lektorka:

Mgr. Dagmar Tečová 

Jsem maminkou třech dětí, mám za sebou tři úžasné porody. Každý byl úplně jiný. Zpětně vidím, že každý porod byl takový, jaké je dnes dítě, které se narodilo. Každý mě naučil něco jiného – čekat a respektovat tempo dítěte, pracovat s bolestí, poslední porod byl za odměnu – bezbolestný.

Jsem přesvědčená, že porod je nádherný posilující zážitek a je důležité zažít ten pocit, že jsem ho zvládla sama. Ne v osamění, ale podle svých představ.

Jsem absolventkou výcviku Lektor vědomé přípravy k porodu u regresního terapeuta Patrika Balinta. Setkávání s tímto lektorem a terapeutem mě naučilo hlavně respektu k individuální cestě každé rodiny. Každá žena má v sobě informace o svém životě i porodu a mojí úlohou je podpořit ji a oba partnery v procesu spojení se s miminkem, porodem i dalším životem rodiny.

Je mojí velkou radostí doprovodit vás na části vaší cesty. V olomoucké Bráně k dětem organizuji jednorázová setkání přípravy k porodu, dále pravidelná setkávání těhotných a věnuji se i individuální přípravě ženy a párů k porodu.

Web události
https://www.ostrovprorodinu.cz/kurzy/kurzy-o-tehotenstvi-porodu-a-kojeni/porod-pro-zenu-a-miminko-94

Kontakt na organizátora
776373665

Kategorie

nahrávám mapu....