Můj porod, moje síla

Datum / čas
19/05/2019
10:00 - 12:00

Místo konání
Společenský sál Šmidingerovy knihovny

Anotace

Beseda s porodní asistentkou Ivanou Königsmarkovou o těhotenství, předporodní přípravě a porodech nejen pro budoucí maminky, ale pro všechny, kterým záleží na tom, jakým způsobem přicházejí

na svět naše děti. Nerodí gynekologové ani porodníci. Jen a pouze ženy-rodičky. S tímto vědomím přistupme k celému porodnímu procesu, ať už se odehrává kdekoliv. Zrození nového člověka je zázrak a ženy jsou plně kompetentní porodit ve svém tempu a takovým způsobem, jaký je pro ně v tu chvíli nejlepší.

Ivana Königsmarková pracuje jako porodní asistentka od roku 1974. Prošla dlouholetou praxí na klinice u Apolináře, od roku 1996 působí jako registrovaná porodní asistentka s vlastní praxí. V roce 1997 se podílela na založení České asociace porodních asistentek (ČAPA), jíž byla v letech 1997–2005 předsedkyní. Nyní je prezidentkou Unie porodních asistentek. Pořádá kurzy předporodní přípravy, zajišťuje pro ženy péči v těhotenství, při porodu i v šestinedělí, organizuje odborné konference a semináře. V souvislosti se vstupem ČR do EU se podílela na tvorbě srovnatelných podmínek pro výkon povolání a postavení českých porodních asistentek ve společnosti. S tím úzce souvisejí také její aktivity legislativní a snaha o to, aby péče o ženu a dítě se i v ČR řídila doporučeními WHO.

Své místo si prosím rezervujte na vedomazena.strakonice@gmail.com
Vstupné 120 Kč

Web události
www.vedomazena-strakonice.cz

Kontakt na organizátora
vedomazena.strakonice@gmail.com

Kategorie

mapa není k dispozici