Festival o těhotenství, porodu a rodičovství ve Zlíně

Datum / čas
19/05/2018
10:00 - 18:00

Místo konání
Kafé zámek Zlín

Anotace

Zlínský festival o těhotenství, porodu a rodičovství se koná v rámci Světového týdne respektu k porodu a připojuje se tak k iniciativě, kterou v roce 2006 rozjelo Hnutí za aktivní mateřství, když poprvé uspořádalo festival v Praze. Druhý ročník Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství ve Zlíně navazuje na úspěšný ročník 2017, který navštívilo kolem sta návštěvníků. Poučeni o cenné zkušenosti, předkládáme letos všem těhotným ženám, párům chystajícím se založit rodinu, ale i zkušeným rodičkám a odborníkům z řad zdravotnických profesí program, který cílí na nejpalčivější otázky ohledně těhotenství, porodu a následného rodičovství.

Fb: https://www.facebook.com/STRPZlin/

10.00 – 11.30 Zuzana Candigliota
Předporodní právní balíček
Vše z právního soudku: co byste měli vědět ještě předtím, než vkročíte do porodnice.

11.30 – 12.30 Oběd

12.30 – 14.00 Ondřej Cerha (Liga otevřených mužů)
Mužská role u porodu a v počátcích rodičovství
Jste nastávajícím otcem? Nebo Vás zajímá pohled mužskou perspektivou na dobu těhotenství partnerky, porod a období krátce po narození dítěte? Jste srdečně vítáni na přednášku věnovanou momentům, kdy se muž stává otcem.

14.15 – 15.15 Světlana Hradilová
Vědomé šestinedělí aneb čtvrtá doba porodní v tradici a dnes
Jak šestinedělí naplánovat a vysnít? Co si dopřát a co by nemělo chybět? Čemu se naopak vyhnout? Komplexní přednáška bude doplněna o praktickou ukázku několika tradičních způsobů podvazování bříška v šestinedělí.

15.30 – 16.15 Míla Kadlecová
WORKSHOP: Sebeláska a ladění v těhotenství – (tanec, protažení, zastavení, naladění na miminko)
Proč je důležitá sebeláska v těhotenství? Jak miminko ovlivňuje v bříšku to, jak se cítíme a co v těhotenství prožíváme? Zatančíme si a protáhneme se, zastavíme se a naladíme na miminko.

16.30 – 18.00 Kateřina Šorejsová
Fyziologie porodu a vypuzovací reflex aneb vše o přirozeném porodu
Budeme si povídat o fyziologii porodu, o podmínkách, které musí být dodrženy, aby vůbec mohla fyziologie nastat. Jak se daří či nedaří tyto podmínky dodržet v porodnicích? Také si povíme o zkušenostech s porody ze zahraničí.

Web události
http://respektkporoduzlin.cz/

Kontakt na organizátora
Míla Kadlecová

Kategorie

nahrávám mapu....